współtworzyłem sukces

 KOMANDOR Szczecin Z.P. S.A.

2015 – dziś

Producent szaf, kuchni i innych mebli pod zamówienie

Prezes Zarządu  – zarządzanie operacyjne Działem Produkcji, Magazynem oraz Działem Handlowym.. Nadzór nad siecią własnych punktów handlowych, siecią dealerską w kraju i za granicą oraz hurtownią. Odpowiedzialność przed Radą Nadzorczą za wyniki firmy.

 pozbruk

2014 – 2015

Producent betonowej kostki brukowej, płyt prasowanych i murów betonowych

Dyrektor Regionalny – zarządzanie Działem Handlowym i Działem Logistyki w Zakładzie w Szczecinie. Nadzór nad mobilnymi handlowcami oraz siecią punktów stacjonarnych. Odpowiedzialność za postawione cele sprzedażowe.

 

2013 – 2013

Producent listew przypodłogowych i przyblatowych oraz obrzeży meblowych

Dyrektor Handlowy – zarządzanie Działem Handlowym Grupy Poli-Eco w tym Działem Sprzedaży Krajowej, Działem Exportu, Działem Marketingu. Kreowanie polityki handlowej i odpowiedzialność za wyniki na wszystkich rynkach europejskich. Kierowanie zespołem CBM i Managerów odpowiedzialnych za dziania na określonych polach. Bezpośrednia odpowiedzialność za postawione przez Zarząd cele.

2009 – 2012

Portal wnętrzarski projektujikupuj.pl jest własnością ANET Sp. z o.o.

Współwłaściciel i Kontroler Finansowy – kreowanie polityki finansowej firmy oraz kontrola nad procesem rozliczeń dotacji UE.

2011 - 2011

Producent akcesoriów podłogowych i okiennych

Product Mananger – kreowanie polityki produktowej Dywizji Flooring. Nadzór nad procesami produkcji, kalkulacje TKW i marż transakcyjnych. Odpowiedzialność za grupy produktowe podkłady, listwy PCV, MDF i fornirowane, profile dla majsterkowiczów, profile do glazury, profile PCV, podłogi laminowane i drewniane, podłogi tarasowe WPC. Nadzór nad realizacją marży operacyjnej na kategorii w 14 spółkach w Europie i na 40 rynkach na świecie. Wielowymiarowe zarządzanie podległymi produktami w kontekście komunikacji marketingowej. Odpowiedzialność za miesięczny i roczny wynik finansowy. Firma notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

2008 – 2011

Marka eramebel jest własnością DPS Sp. z o.o. spółka komandytowa. Producent i importer mebli z Azji

Współwłaściciel i Dyrektor Sprzedaży i Marketingu – kreowanie polityki handlowej firmy poprzez zarządzanie sprzedażą na terenie całej Polski i Niemiec oraz kanał e-commerce; kreowanie polityki marketingowej poprzez udział w targach, rozwój katalogów, reklamę prasową i e-reklamę przy współpracy Agencji Reklamowych oraz ciągła penetracja ofert targowych na całym świecie.

2005 – 2008

Sieć sklepów z pokryciami do podłóg

Manager Branży Drewno – zarządzanie rozwojem branży, negocjacje z dostawcami z całego świata, ustalanie strategii rynkowych. Penetracja rynku w poszukiwaniu produktów i rozwiązań pozwalających sprzedawać efektywniej i więcej. Doskonalenie oferty i doskonalenie technik sprzedaży. Zarządzanie stanami magazynowymi oraz kosztami. Zarządzanie sprzedażą na działach drewna w 110 sklepach w Polsce.

2001 – 2005

FH SUPRA - hurtownia zależna BLACK RED WHITE S.A.. Firma zajmująca się hurtowym i detalicznym handlem meblami.

Dyrektor – Zarządzanie około 60 osobowym zespołem (hurtownia – magazyn 7.500 m2, Dział Zbytu, Dział Handlowy, Reklamacje, Księgowość oraz 12 sklepów firmowych). Współudział w skutecznej restrukturyzacji firmy zakończonej pozytywnym wynikiem finansowym. Budowanie dystrybucji w Północno-Zachodniej Polsce wg wytycznych Black Red White S.A..

2000 – 2001

Firma zajmująca się detalicznym handlem meblami.

Z-ca Prezesa ds. Handlowych – kreowanie polityki handlowej firmy, pozyskiwanie dostawców i ciągła penetracja konkurencyjnego rynku. Odpowiedzialność za obroty, zyski i osiąganie założonych celów. Zarządzanie 65 osobowym zespołem ludzi oraz kreowanie polityki personalnej.

1998 – 2000

Firma zajmująca się hurtowym handlem art. spożywczymi.

Dyrektor Oddziału Szczecin – odpowiedzialność za obroty i zyski oddziału, budowę i organizację sieci sprzedaży, powierzone mienie tj. towar, środki transportu, wyposażenie oddziału, kredyty kupieckie klientów. Zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem pracowników.

1997 – 2000

Współwłaściciel – poszukiwanie rynków zbytu dla różnych zleceniodawców, budowa sieci sprzedaży oraz zarządzanie i administracja oddziałów firm zamiejscowych.

1996 – 1997

Firma zajmująca się hurtowym handlem art. spożywczymi.

Przedstawiciel Handlowy –pozyskiwanie klientów i rozwój dystrybucji na rynku detalicznym branży spożywczej w Szczecinie. Następnie rozwój dystrybucji na rynku hurtowym w Zachodniopomorskim.